Kurumsal

KURUCUMUZDAN

Değerli Anne ve Babalar;

Eğitim, modern dünyamızın en önemli değişkenlerinden biridir. Eğitimin hayata hazırlık ya da bir meslek edindirmeden çok daha önemli bir işlevi vardır ki; o da yaşamla bağ kurma sürecidir. Bu süreç, bireyin kendisini geliştirmesine ve sosyal kabulüne katkıda bulunur.

Bizler Yeni Bilim ailesi olarak, bilginin insanda oluşturduğu değişimin bilincinde olup, en önemli önceliğimiz, kapsamlı, dengeli ve yaratıcı öğretim programlarımız ile öğrencilerimizin bütüncül gelişimlerini destekleyen öğrenme olanakları sunmaktır. Bunun yanı sıra mutlu çocukları yetiştirecek olanların, mutlu öğretmenler olduğunu biliyoruz. Öğretmenlerimiz kendini gerçekleştirme olanaklarına, sorma-sorgulama şansına, insan olarak değer görme hakkına, öğrenme merakı ve heyecanına sahip bireylerdir. Öğrencilerimizin kendini gerçekleştiren, eleştirel düşünebilen, öğrenme merakını yaşamının her anına taşıyabilen, hak kavramının farkında olan bireyler olması için çalışmaktayız. Bunların ışığında özgüveni yüksek, insani değerlerini unutmayan kendinden emin milli ve manevi değerlerini bilen ve yaşayan dünya ile entegre olabilen çocuklar yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak için yılmadan, inançla çalışıp küllerinden doğan Cumhuriyeti hak ettiği yere taşıyacak nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Güzel yarınlara umutla hep beraber yürümek dileğiyle…

                                                                                                                                                                               Sabahattin YILDIZ

                                                                                                                                                                                   Klinik Psikolog

                                                                                                                                                                             Yönetim Kurulu Başkanı

Yeni Bilim Amerikan Kültür Koleji

Tamam

Çağlayan Mahallesi, Tıp Fakültesi Cd. No:309, 06620 Mamak / ANKARA
Telefon: +(90) 546 492 45 46 | info@yenibilim.k12.tr | www.yenibilim.k12.tr